Blog > Komentarze do wpisu

PST elektro-magneto terapia

PST (lektro-magneto terapia) jest nową w Polsce metodą leczenia schorzeń, urazów oraz przeciążeń narządów układu ruchu. Jest ona efektem ponad 30-letniej pracy badawczej dr Richarda Markolla, amerykańskiego lekarza i biofizyka, realizowanej we współpracy z uniwersytetem w Yale (USA). Na podstawie licznych badań klinicznych wykonanych w wielu ośrodkach naukowych na całym świecie potwierdzono bardzo wysoką, sięgającą 75-80 procent skuteczność tego leczenia.

 

Co to jest jest PST?


PST  (lektro-magneto terapia) jest nową w Polsce metodą leczenia schorzeń, urazów oraz przeciążeń narządów układu ruchu.

Jest ona efektem ponad 30-letniej pracy badawczej dr Richarda Markolla, amerykańskiego lekarza i biofizyka, realizowanej we współpracy z uniwersytetem w Yale (USA).  Na podstawie licznych  badań klinicznych wykonanych w wielu ośrodkach naukowych na całym świecie potwierdzono bardzo wysoką, sięgającą 75-80 procent skuteczność tego leczenia.

Istotą PST jest pobudzenie sygnałami, przesyłanymi przez pole elektromagnetyczne, naturalnych zdolności regeneracyjnych chrząstki i tkanki łącznej, utraconych lub zaburzonych w następstwie zmian chorobowych lub pourazowych.
 
Terapia PST ma działanie przeciwbólowe oraz regeneracyjne, dzięki czemu może być zastosowana jako rozszerzenie i uzupełnienie tradycyjnych metod leczenia w szerokim obszarze schorzeń układu mięśniowo-szkieletowego, zarówno o pochodzeniu zwyrodnieniowym, jak i urazowym.

Zastosowanie PST prowadzi do złagodzenia lub ustąpienia wielu dolegliwości oraz pozwala często na zmniejszenie dawek przyjmowanych leków, w tym także przeciwbólowych

Metody PST nie należy utożsamiać z innymi stosowanymi współcześnie metodami leczenia polem magnetycznym! Jedyną wspólną cechą jest wykorzystywanie pola elektromagnetycznego, a zwłaszcza jego znamiennej zdolności przenikania w całości przez ciało człowieka jako nośnika emitowanego sygnału, przy czym sygnały te są zasadniczo różne. 

 

Co leczy PST?


Schorzenia zwyrodnieniowe 

 •  artroza dużych stawów (np. artroza stawu kolanowego /gonartroza) i małych stawów (np. artroza stawów kręgosłupa / spondyloartroza),
 •  tendopatie / entezopatie (dolegliwości bólowe ścięgien, przyczepów ścięgnistych np. epicondylitis lateralis humeri / zapalenie nadkłykcia bocznego / łokieć tenisisty),
 •  dyskopatie (schorzenia krążka międzykręgowego, np. przepuklina krążka w odcinku lędźwiowym),
 •  lumbalgie
 •  chondromalacje

Uszkodzenia narządów ruchu w następstwie przebytych urazów (w tym sportowych)
 •  uszkodzenia więzadeł,
 •  uszkodzenia stawów - skokowego, kolanowego, barku
 •  uszkodzenia łąkotek stawowych (np. stawu kolanowego),
 •  urazy chrzęstno - kostne,
 •  złamania,
 •  zaburzenia gojenia złamań
 •  pseudoartroza (staw rzekomy),

Rehabilitacja pooperacyjna
PST pozytywnie wpływa na przebieg leczenia oraz znacznie skraca okres rekonwalescencji.  

Artropatie na podłożu zapalnym (PST nie leczy choroby podstawowej. Wskazaniem są ból i ograniczenia ruchowe w schorzeniach stawów o podłożu reumatoidalnym (zesztywniające zapalenia stawów kręgosłupa, przewlekłe zapalenia wielostawowe) i metabolicznym (dna moczanowa)
   

Deformacje aparatu ruchowego (dot. ból i ograniczenia funkcjonalne)

 •  kręgosłupa (np. skoliozy różnej etiologii),
 •  stóp (np. paluch koślawy, stopa płaska, stopa szpotawa)

Chondromatoza błony maziowej

Osteochondrozy - jałowe martwice kości

 •  choroba Perthesa (martwica młodzieńcza głowy kości udowej),
 •  oddzielająca martwica chrzęstno-kostna


Wtórne artrozy

 

Zasady działania PST

 

W zdrowym stawie ruch generuje delikatne przepływy elektryczne odpowiedzialne za funkcjonowanie komórek chrzęstnych i tworzenie nowej tkanki kostnej. W przypadku artrozy lub urazu następuje zakłócenie tego przepływu, a co za tym idzie zakłócenie procesu regeneracji chrząstki stawowej. 

W takim przypadku z pomocą przychodzi oryginalna technologia PST. Istotą PST jest pobudzenie sygnałami, przesyłanymi przez pole elektromagnetyczne, naturalnych zdolności regeneracyjnych chrząstki i tkanki łącznej, utraconych lub zaburzonych w następstwie zmian chorobowych lub pourazowych.


Pobudzenie (lub odtworzenie) pola fizjologicznych bioprądów prowadzi do poprawy ukrwienia i oddychania tkankowego, co wywołuje uruchomienie własnych mechanizmów regeneracyjnych organizmu.czwartek, 08 marca 2012, silesiapaintball

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu: